Semináře a další akce

Semináře probíhají každou středu od 19:15 do 21:00 hodin v Joga centru POHLED pracoviště v Letohradské ulici 16, Praha 7, kousek od Strossmayerova náměstí (zastávka tramvaje Kamenická).

Cena je 350,- Kč a mimo mé maličkosti a spousty povídání, je v ní započítána ochutnávka třech druhů výtečného čaje.

 

Přijďte prosím o chvilku dříve, abychom v 19:15 mohli opravdu začít. Pokud se na některý termín přihlásí méně než tři zájemci, budu Vás nejpozději den předem informovat o nejbližším náhradním termínu.

 

Rezervaci můžete učinit zde: martin.possl@tiscali.cz

 

 

Chcete se dozvědět něco o čaji?

 

Chcete se naučit připravovat čaj tak, aby potěšil všechny smysly?

 

Chcete se setkat s dalšími milovníky čaje?

 

Nebo si chcete jen na chvíli odpočinout od shonu a kvapu všední každodennosti?

 

Přijťe na některý z mých seminářů

Seminář "Čaj pro každého"

 

Na tomto čajovém setkání si budeme povídat, jak jinak, než o čaji. Povím vám něco o historii čaje, dozvíte se, kterak se čaj dostal do Evropy a do Čech a také něco o čajové keramice.

Až se večer rozejdeme, dokážete připravit čaj jako mistr, ale budete také vědět, jak a kde se čaj vyrábí, jak se skladuje a na co si dát pozor při jeho koupi. A abyste po celý čas zůstali svěží a čilí, připravím Vám v průběhu večera postupně tři druhy čajů té nejvyšší kategorie. Příjemná hudba, vonné tyče a mihotavé plameny svíček jsou samozřejmostí.

Seminář "Indické čaje"

 

Na tomto setkání se přeneseme na Indický subkontinent. Nahlédnete do světa chudých čajválů i bohatých anglických plantážníků. Podíváme se za čajem do nížin Assámských džunglí i do výšin čajových zahrad v Darjeelingu. I na tomto setkání ochutnáte tři druhy tradičních Indických čajů.

První šálek laská mé suché rty,

druhý tříští stěny mého smutku,

třetí hledá vyschlé prameny říček v duši,

se čtvrtým odchází bolest minulých křivd,

pátý očišťuje mé maso a kosti,

a šestý šálek už si nedám,

jinak bych se připojil k nesmrtelným.

 

(Lu Tchung básník za dynastie Tchang - 618-907)

 

Rád vám také v případě zájmu připravím degustaci čajů na míru nebo čajové občerstvení na vašich akcích, či přímo ve vaší domácnosti nebo firmě v rámci firemniho team buildingu.